مضرات استفاده نکردن از تصفیه آب خانگی

مضرات استفاده نکردن از تصفیه آب خانگی

 

دراین متن خواهید خواند که استفاده نکردن از تصفیه آب خانگی چه مضراتی برای ما دارد!
مواد آلی طبیعی به عنوان ترکیب‌های پیچیده از مواد آلی، در تمام آب‌های طبیعی دیده می‌شوند.
غلظت و ویژگی‌های مواد آلی طبیعی در آب‌های مناطق مختلف متفاوت است و به سیکل بیو شیمیایی محیط اطراف بستگی دارد. غلظت مواد آلی در یک مکان خاص برای فصل‌های مختلف به دلیل پدیده‌هایی چون باران، برف، سیلاب و خشک‌سالی متفاوت است. به همین جهت مناطق مختلف شهرها و استان‌ها دارای ناخالصی‌های متفاوتی می‌باشند.

مضرات استفاده نکردن از تصفیه آب خانگی
مضرات استفاده نکردن از تصفیه آب خانگی

می‌توان ساختمان مواد آلی طبیعی را به دو بخش آب دوست و آب گریز تقسیم کرد. ترکیبات سنگین (دارای جرم مولکولی بالا) و آب گریز NOM” با راندمان بسیار بالاتری نسبت به اجزاء آب دوست با جرم مولکولی پایین حذف می‌شوند. میزان و ساختمان مواد آلی طبیعی بر انتخاب، طراحی و عملکرد فرایند تصفیه آب اثر گذار است. وجود مواد آلی طبیعی باعث بروز مشکلات بزرگی در فرایند تصفیه آب شرب می‌شوند از جمله:

  1. اثر منفی بر کیفیت آب از لحاظ رنگ، بو و مزه که با دستگاه تصفیه آب قابل شرب می‌شود.
  2. افزایش دوز بهینه مواد منعقد کننده و ضد عفونی کننده (و در نتیجه تولید حجم زیاد لجن و محصولات مضر ناشی از کلر زنی) که این مورد هم با دستگاه تصفیه آب تعدیل و قابلیت شرب پیدا می‌کند.
  3. تهدید آلودگی بیولوژیکی در شبکه توزیع آب‌های شهری که نیاز لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی می‌باشد.
    مواد آلی طبیعی را با روش‌های مختلف جداسازی می‌توان حذف کرد اما عمومی‌ترین اقتصادی‌ترین روش ممکن، لخته گذاری و انعقاد سازی و در نهایت فیلتراسیون است و دستگاه تصفیه آب با سیستم ROامکان تصفیه آب را محیا می‌کند. شایان ذکر است که مواد آلی طبیعی محتمل‌ ترین مواد برای تولید مواد مشکوک به سرطان زایی در اثر کلرزنی می‌باشد؛ و خود کلر جزء آلاینده‌هایی می‌باشد که فقط با سیستم تصفیه آب خانگی (اسمز معکوس) یا همان (RO) از آب جدا سازی می‌شود. لازم به ذکر می‌باشد در صورت عدم تصفیه آب با دستگاه تصفیه آب خانگی ناچار به استفاده از آبی آغشته به کلر هستیم و همان طور که می دانیم از ترکیب گاز کلر با مواد آلی غیر فرار تولید ترکیبات هالو استیک اسید می‌شود. این محصولات فرعی ناشی از ضد عفونی کردن، مشکوک به مضر بودن برای سلامتی انسان هستند و در آخر مقدمه هشداری می‌دهیم که استفاده نکردن از تصفیه آب خانگی در سیستم اسمز معکوس یا RO” یعنی بله گفتن به این مشکلات:
  • مشکلات وجود ذرات معلق در آب
  • مشکلات بهداشتی که ناشی از وجود پاتوژن ها و میکرواورگانیسم ها می‌باشد.
  • مشکل در ته نشینی، محیط مناسب برای رسوب گذاری و خوردگی و رسوبات ناشی از زنگ زدگی لوله کشی آب‌های شهری
  • مشکل مواد آلی طبیعی که باعث ایجاد رنگ و بو در آب تصفیه نشده می‌شود.
  •  مشکل به عنوان ناخالصی استفاده ناخواسته در فرآیندهای شیمیایی موجود در آب

این موارد ذکر شده فقط قسمتی از مضرات استفاده از آب تصفیه نشده است. آسیب‌هایی که آب تصفیه نشده به بدن می‌رساند نیاز به بررسی‌های علمی دارد که متأسفانه نتایج بسیار نگران کننده ایی دارد و میدانیم که سلامتی قابل قیمت گذاری نیست و تصفیه آب به عنوان وسیله ایی پیشگیری کننده از ورود انگل‌ها و میکروب‌هایی که باعث بروز بیماری در فرد می‌شود باید مورد اهمیت قرار گیرد.

 

می‌توان ساختمان مواد آلی طبیعی را به دو بخش آب دوست و آب گریز تقسیم کرد. ترکیبات سنگین (دارای جرم مولکولی بالا) و آب گریز NOM” با راندمان بسیار بالاتری نسبت به اجزاء آب دوست با جرم مولکولی پایین حذف می‌شوند.

شما با هزینه ایی ناچیز می‌توانید قسمت زیادی از سلامتی خود و خانواده را تأمین کنید؛ زیرا حدود 3/2 وزن بدن یعنی 70% بدن ما از آب تشکیل شده و وقتی آبی که می‌نوشیم سالم و عاری از میکروب و آلودگی باشد بنابراین می‌توان گفت با نوشیدن آب تصفیه شده بیشتر از نیمی از سلامتی خود و خانواده را تضمین کرده‌ایم. پزشکان نوشیدن 8 لیوان آب را در طول شبانه روز توصیه می‌کنند، ورود آب تصفیه شده و سالم به بدن علاوه بر تأمین رطوبت پوست، عملکرد دستگاه گوارش را آسان می‌کند و زمانی که گوارش خوب انجام شود دفع سموم از بدن کامل‌تر انجام شده و وقتی سموم از بدن خارج شود عملکرد سیستم ایمنی بدن بهتر می‌شود و از بروز بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

گوارا ایلیا آب عرضه کننده بهترین و مرغوب‌ترین برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی آرزوی سلامتی و شادابی برای شما مشتریان و کاربران عزیز را دارد.

X